Rendelkezésre tartási dÍj

Rendelkezésre tartási jutaléknak is nevezik.

A bank a legtöbb esetben a szerződéskötés után napokon belül folyósítja neked a hitel összegét. Vannak olyan esetek, amikor a hitelösszeg lehívása később, vagy több részletben történik (ilyen például az építési hitel is).

Ha a bank által jóváhagyott hitelösszeget nem azonnal kapod meg, akkor a szerződéskötés és a folyósítás közötti időszakra rendelkezésre tartási díjat kell fizetned. Ez általában a rendelkezésre tartott összeg, tehát a még le nem hívott hitel egy bizonyos százaléka.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Egy férfi a kamatplafonos hitellel vásárolt új lakást
    Lakáshitel

    Minden, amit tudni akarsz a kamatplafonról

    2023. október 9-től kezdve igényelhetők azok a lakáshitelek, amelyek megfelelnek a Gazdaságfejlesztési Minisztérium által kért kamatcsökkentés feltételeinek. A kormány arra kérte a bankokat, hogy kínáljanak az ügyfeleiknek olyan lakáshitelt, amelyek a THM-je nem magasabb 8,5 százaléknál. 2024-től pedig tovább csökkentek a kamatok, a maximális THM 7,3 százalék lesz. Mit jelent ez, és jól jársz-e vele?

    frissítve: 2024. március 6.
  • Előzetes hitelbírálat: így lesz biztonságosabb a hitelfelvétel
    Lakáshitel

    Előzetes hitelbírálat: így lesz biztonságosabb a hitelfelvétel

    Lakást szeretnél venni, amihez hitelre van szükséged, de nem tudod mekkora összeget kaphatsz és milyen feltételek mellett? Félsz, hogy a hitel kamata emelkedik mire szerződést kötnél a bankkal? Vagy attól tartasz, hogy a kinézett lakást elviszi előled egy készpénzes vevő? Van megoldás! Tudtad, hogy a bankoktól előzetes hitelbírálatot kérhetsz, amivel ezt kivédheted? Megmutatjuk mit kell róla tudnod, és milyen előnyökkel jár számodra az előzetes hitelbírálat.

    frissítve: 2024. május 6.