Nyitóösszeg

A nyitóösszeg az a pénz, amit a bank elkér azért, hogy egy bankkártyát adjon a számodra, ha igényled. A legtöbb mai kártyának már nincs ilyen feltétele, legfeljebb a prémium konstrukciók esetében, illetve pár dombornyomású bankkártyánál lehet még ilyen feltétel.

Ezt a bank azért kéri el, mert így akar meggyőződni róla, hogy egy bizonyos mennyiségű pénzt elő tudsz teremteni és be tudod fizetni a bankszámládra. A dombornyomású kártyáknál ritkán, de előfordulhatnak fedezetlen költések (ahol nincs elektronikus összeköttetés a bankkal - ilyen helyen csak dombornyomású kártyát tudsz használni).

A nyitóösszeget csak arra a pár napra kell a banknál hagynod, amíg a kártyaigénylésed elbírálják és legyártják a kártyát. Amint kézhez kaptad a kártyát, a nyitóösszeg már kivehető a számláról, vagy elkölthető, átutalható és a jövőben sem kell „bemutatnod”, ez tehát csak az első igénylésre vonatkozik.

Ne keverd össze az óvadékkal, melyet állandóan a banknál kell tartanod, amíg a kártyádat használod.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Mosolygól lány keresi a mobilján, hogy melyik a legjobb bank
    Bankszámla

    Legjobb bankszámla: így érdemes kiválasztanod 2024-ben

    „Az egyik bank, olyan, mint a másik, ugyanazt nyújtják, ugyanazt tudják. Ahol valamilyen költség alacsonyabb, ott majd lesz egy másik díj, ami magasabb, és végül ugyanannyit fizetek.” Gyakran hallhatunk ilyeneket, ez viszont nem így van. Egyrészt a költségeket tekintve évi több tízezer forintos különbség is lehet a bankszámlák között, illetve vannak olyan bankok, amelyek mobilbankjával szinte bármit elintézhetünk és láttunk olyat is, ami nagyon nehezen kezelhető és jóval kevesebbet tud, sokaknak ez is választási szempont. Másoknak az a fontos, hogy legyen a közelben bankfiók vagy bankautomata. Segítünk a választásban.

    frissítve: 2024. május 9.
  • Apple Pay ikon
    Bankszámla

    Apple Pay: Így tudsz az iPhone-oddal és az óráddal fizetni 2024-ben

    Ebben az útmutatóban bemutatjuk az Apple mobilfizetési rendszerét, az Apple Pay-t, ami sokkal több, mint egy mobiltelefonba integrált bankkártya. A legtöbb bankkártya alkalmas az Apple Pay-jel való összekötésre az iPhone 6-ostól kezdve, sőt az almás cég okosórái is, úgyhogy akár egyből ki is próbálhatod ezt a fizetési módot. Megmutatjuk hogyan működik és miért érdemes neked is használnod. Kezdjük is a legfontosabbal!

    frissítve: 2024. február 16.
  • Férfi olvassa a banki díjkimutatást és közben fogja a fejét
    Bankszámla

    Ezt kell tudnod a bankszámla-díjkimutatásodról, amit januárban kapsz meg

    A bankod január végéig küld egy díjkimutatást. Ebből megtudhatod, hogy a bankszámlád mennyibe került az előző évben. Sokan nem tudják, hogy milyen magas összköltsége lehet a sok SMS-nek vagy készpénzfelvételnek, amikből egy kis változtatással sokat le lehetne faragni. Megmutatjuk, hogy pontosan mi szerepel a díjkimutatásban, hogy kell értelmezni, és hogy hol találhatod meg a sajátodat.

    frissítve: 2024. április 21.