Lépcsős kamatozás

Lekötött betéteknél a lépcsős, más néven küszöbös kamatozás azt jelenti, hogy többféle összegsáv esetén az adott összegsáv kamata a teljes összegre vonatkozik.

Például:

- 1 millió forintig évi 1 százalék a kamat,

- 1 millió forint felett évi 2 százalék a kamat,

- 2 millió forint felett évi 3 százalék a kamat.

Például, ha valaki 1,5 millió forintot fektet be, a teljes összegre évi 2 százalékos kamatot kap.

A küszöbös kamatozás ellentéte a sávos kamatozás, amelynél a fenti példa szerint 1,5 millió forint befektetésnél az első 1 millió forintra évi 1 százalékos kamatozás vonatkozik, a maradék 500 000 forintra pedig évi 2 százalékos.

Vagyis a lépcsős, illetve küszöbös kamatozás kedvezőbb, mint az összegben sávos. Ebben az útmutatóban részletesebben is elmondjuk a különbségeket, illetve azt is megmutatjuk, hogy lekötött betéteknél mikre figyelj oda.

Ezek is érdekelhetnek

  • Befektetéseket keres nő laptopon
    Befektetés

    Melyik a legjobb befektetés? Segítünk választani

    Akik befektetési lehetőséget keresnek, gyakran gondolják úgy, hogy valaki mondja meg nekik a tutit és ők majd követik. Bár ma már így is be lehet fektetni – például az eToro esetében -, a valós helyzet inkább az, hogy mindenkinek saját magának kell kiválasztania a számára legjobb befektetést. Segítünk átlátni többféle befektetés előnyeit és kockázatait. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. április 13.
  • Ideges és csalódott befektető akinek a beva az utolsó reménye, hogy visszakapja a pénzét
    Befektetés

    BEVA: Minden, amit a Befektető-védelmi Alapról (BEVA) tudnod kell 2024-ben

    A Befektető-védelmi Alap (rövidítve BEVA) akkor kártalanít, ha a befektető - a BEVA tagjaként - értékpapírja vagy befektetett pénze befagy. A kártalanítás nem vonatkozik a befektető befektetési kockázataira, csak arra a pénzre, amely a befektetést kezelő szervezet hiányosságaiból, szabálytalan működéséből ered. Lépésről lépésre elmondjuk hogyan kaphatod vissza a pénzed és mennyit kaphatsz vissza, ha véletlenül olyan szerencsétlenség érne, hogy a BEVA kártérítésére szorulsz.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Befektetési alapokban felgyűlt pénz
    Befektetés

    Befektetési alapok: Így érdemes választanod

    A befektetési alapok egy jó választás a pénzügyi piacon, hiszen a kezelésük hasonlóan egyszerű, mint a bankbetéteké. Viszont, azokkal ellentétben itt akár el is veszítheted a pénzed egy részét. Ezért célszerű tisztában lenned a kockázatokkal, mielőtt befektetsz, mert a végeredmény nem biztos, hogy az lesz, amire a befektetéskor számítottál. Fogjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 26.