Készpénzfelvétel

A készpénzfelvétel során a bank a bankszámládon lévő, úgynevezett számlapénzed - amely ugyanolyan törvényes fizetőeszköz, mint a készpénz alapját képező bankjegy - átváltja készpénzre és átadja neked bankpénztárban, postai kifizetőhelyen vagy bankjegy-automatánál (ATM). Ennek a műveletnek általában van díja, sőt, még pénzügyi tranzakciós illeték is megterhelheti, amit a bank fizet az állam felé, de továbbháríthatja rád.

A készpénzfelvétel külföldön is lehetséges a bankszámládról a bankkártyád segítségével.

Találkozhatsz olyan hellyel a kártyás vásárlásaid során, ahol nem fogadnak el bankkártyát. Ilyenkor csak készpénzzel fizethetsz, tehát fel kell venned készpénzt a számládról, ha nincs nálad elegendő. Ennek a fordítottja is létezik, tehát olyan bankkártya-elfogadóhely, ahol nem fizethetsz készpénzzel, csak bankkártyával.

Magyarországon külön fogalommá vált az ingyenes készpénzfelvétel, miután törvény rendelkezik róla. Ez alapján havonta legfeljebb 150 000 forintot, legfeljebb két részletben ingyen felvehetsz bármely belföldi ATM-ből, ha nyilatkozol róla a bankodnál előtte, hogy igénybe veszed a kedvezményt. A nyilatkozatot elég egyszer benyújtani, az visszavonásig érvényes.

Bajnok Plusz számlacsomag
  • 40 000 Ft jóváírási akció szelfis számlanyitással
  • havi 4 darab ingyenes ATM forint készpénzfelvétel belföldön
  • jóváírási feltétellel havi 990 Ft-os számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Szemüveges üzletember a devizaszámla egyenlegét nézi monitoron
    Bankszámla

    Devizaszámla: ezt érdemes tudnod róla 2024-ben

    Manapság újra virágoznak a devizaszámlák, noha sosem voltak igazából olyan elterjedtek, mint a forintszámlák. A lakosság döntő többsége ugyanis forintban kapja és idehaza forintban is költi el a fizetését, ezért a devizára és az ahhoz kapcsolódó bankszámlára nincs igazából szüksége. Legfeljebb csak akkor, ha külföldre megy nyaralni vagy abban tartja a megtakarításait. Vagy akkor, ha... Nos, lássuk, mire is jó még egy devizaszámla!

    frissítve: 2024. április 21.
  • Fizetés NFC funkciós bankkártyával virágárusnál
    Bankszámla

    NFC: Így használd 2024-ben

    Az NFC egy olyan szabványt jelent, amellyel a bankkártyád vagy a mobiltelefonod érintés nélküli fizetésre is használható. Az NFC elsősorban nem egy fizetési szabvány, hanem adatátviteli, de mára gyakorlatilag a fizetésben hozott forradalmat. Talán nem is hinnéd, hogy milyen sok munka előzte meg, mire kialakult az az érintéses fizetés, melyet ma már megszokottan, rutinból használsz a fizetéseid során. Talán természetes, hogy a bankkártyáddal és a mobiloddal tetszés szerint felváltva fizethetsz, de korántsem volt ennek közös az útja, hiszen eredetileg mobilos fizetésnek indult. Megmutatjuk, hogyan használd okosan.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Két ember akiknek közös bankszámlája van
    Bankszámla

    Érdemes a párommal közös bankszámlát nyitnom? Segítünk átgondolni

    Napjainkban nagyon megosztó kérdés, hogy egy házasságban, vagy egy olyan pár esetében, akik együtt élnek, hogyan kellene kezelni a pénzügyeket. Ez a probléma egy többgyerekes családban csak tovább bonyolódik. Már az is sarkalatos kérdés tud lenni egy párkapcsolat elején, hogy mikor kell beszélni a pénzügyekről. Ki mikor fizessen, a férfi hívja-e meg a nőt, vagy inkább felezzétek a költségeket? Amikor a kettőtök között lévő kötelék elmélyül, még nehezebb problémákkal találjátok szembe magatokat, amiknek a megoldását érdemes időben tisztázni (lehetőleg még egy komolyabb konfliktus előtt). Sokféle praktika létezik megvannak a közös számla előnyei és hátulütői is. Egyénenként változik, hogy kinek mi válik be jobban. Nézzük meg, hogy milyen lehetőségek közül tudtok választani.

    frissítve: 2024. április 18.